پیکرتراشی در کرج

پیکرتراشی در کرج

پیکرتراشی در کرج به مجموعه ای از روش های تهاجمی و غیر تهاجمی که توسط روش های پیکرتراشی در کرج  میتوان قسمت های مختلف بدن را به شکل دلخواه درآورد .

پیکرتراشی در کرج

 

هرچند اکثر افراد، پیکرتراشی در کرج را معادل لیپوماتیک می‌دانند، ولی لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن هم نوعی پیکرتراشی در کرج به حساب می آید.

انواع روش های پیکرتراشی در کرج  :

لیپوماتیک

لیپوماتیک، یکی از روش های پیکرتراشی در کرج و از نوع  غیرلیزری که در آن از امواجی به نام امواج اینفراسونیک استفاده میشود تا بتوانند روی بافت چربی‌های اضافه در بدن تاثیر بگذارند و به این ترتیب،باعث جدا شدن سلول‌های چربی را از هم شوند.

 

لیپوماتیک

 

تاثیری که امواج اینفراسونیک روی بافت چربی می‌گذارد، موجب تبدیل آنها به حالت مایع می‌شود و کار جراح دکتر حمید مرادی  را برای خارج کردن چربی‌های اضافی از بدن، آسان تر می‌کند. تاثیر این امواج، به شکل ایجاد لرزش در بافت چربی‌ و جدا کردن آنها از یکدیگر میباشد .

لیزر لیپولیز

یکی از روش های پیکرتراشی در کرج که توسط روش لیپولیز، که نوعی لیزردرمانی است، بافت چربی اضافی موجود در بدن، ذوب و سپس به‌وسیله جراح متخصص از بدن خارج می‌شود.

لیزر لیپولیز

 

لیپوساکشن

روشی قدیمی برای خارج کردن بافت چربی از بدن است که در این روش، چربی‌های اضافی توسط دستگاهی مکنده از بدن خارج می‌شوند.

 

تفاوت‌ها

لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک در کرج ، چربی‌ها حرارت نمی‌بینند،به این ترتیب  می‌توان از چربی‌های خارج‌شده برای تزریق چربی در دیگر قسمت های بدن مثل ‌گونه‌ها، چانه، خط لبخند، باسن یا زیر چشم‌ها استفاده گردد.

لیزر لیپولیز

در روش لیپولیز، چربی‌ها با حرارت دیدن به شکل مایع تبدیل می‌شوند و دیگر قابل‌استفاده نیستند.

لیپوساکشن

چربی‌های مکیده‌شده با استفاده از  دستگاه لیپوساکشن هم کارایی ثانویه چندانی نخواهند داشت.

عارضه‌های پیکرتراشی در کرج

عارضه‌های پیکرتراشی در کرج

 

لیپوماتیک

حرارتی که در این روش درمانی زیر پوست تولید می‌شود،‌ بسیار اندک است و به همین علت احتمال ایجاد اِدِم یا سوختگی‌های پوستی خیلی کم میباشد.

لیزر لیپولیز

در این روش استفاده از حرارت برای ذوب کردن چربی‌های اضافی بدن ، می‌تواند احتمال بروز سوختگی‌ها را زیاد کند.

ازاین‌رو، باتجربه بودن جراح پلاستیک برای انجام آن بسیار اهمیت دارد. البته خطر آمبولی چربی در روش لیپولیز و لیپوماتیک، تقریبا صفر میباشد .

لیپوساکشن

لیپوساکشن، جزو روش‌های قدیمی و بسیار پرعارضه‌ میباشد و تنها برای اشخاصی که توده‌های چربی بسیار وسیع و مقاوم در بدنشان دارند ، توصیه می‌شود.

استفاده از این روش می‌تواند  کبودی ،خونریزی ،سلولیت، تورم و ایجاد زخم‌های وسیع را برای بیمار به همراه داشته باشد.

زمان عمل لیپوماتیک چقدر میباشد؟

در عمل لیپوماتیک تزریق مایع  بی حسی به شکل اتوماتیک و هوشمند انجام میپذیرد و سرعت بیشتری نسبت به دیگر روش ها دارد.

بهبود پس از پیکرتراشی در کرج

در روش های قدیمی پیکرتراشی در کرج مانند لیپوساکشن به دلیل تزریق زیاد مایع بی حسی و آسیب بیش از حد به بافت ها ،گاهی بیمار تا دو ماه بعد از عمل درد داشته و زمان بهبودی آن طول میکشد.

در صورتی که در پیکرتراشی در کرج لیپوماتیک اکثر بیماران از فردای بعد از پیکرتراشی در کرج به روش لیپوماتیک شروع به فعالیت های روزانه خود کرده و نهایت مراقبت اولیه یک هفته میباشد .

مزیت های روش لیپوماتیک

یکی از مهمترین ویژگی های این روش استفاده از فرکانس های پایین میباشد و این ویژگی مزایای مختلفی مانند خونریزی کمتر ، بهبود سریع تر ،دوران نقاهت کوتاهتر ، جلوگیری از خطر سوختگی از مهمترین مزایای این روش میباشد .از جمله مزیت های دیگر این روش :

درد کمتر در حین عمل

تورم و کبودی

کوتاه بودن زمان عمل

نیاز به داروی کمتر بی حسی

عوارض بعد از لیپوماتیک

در صورتی که اگر استخراج چربی از بدن زیاد باشد موجب ایجاد مشکلات خطرناکی مانند آمبولی ، بازگشت چربی ،لخته شدن خون ،کم خونی و تنگی نفس میشود .

 

عوارض بعد از لیپوماتیک

 

لیپوماتیک را بهتر است افرادی انجام دهند که تجمع چربی را  در یک ناحیه دارا هستند،زیرا برای ورود دستگاه به بدن و استخراج چربی در ناحیه تجمع چربی سوراخی به شعاع ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر ایجاد میشود .

اگر بخش های دیگر بدن این جراحی انجام شود امکان دارد تعدد سوراخ ها موجب خونریزی و عفونت شود ،اگر ای جراحی توسط جراح باتجربه انجام نشود موجب به بیماری های قلبی و تنفسی بالا میشود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *